ADA BRZYSKA
Nauczyciel rytmiki

Jak przyznaje, od małego ciągnęło ją do muzyki, ale o nauce gry zdecydowała ostatecznie tuż po obejrzeniu musicalu „Skrzypek na dachu”, który zachęcił ją i zainspirował do nauki. Zaczęła grać na pianinie w 2006 r. w ognisku muzycznym Izabeli Chyły w Gniewie, gdzie ukończyła siedmioletni cykl nauki gry na fortepianie na dziale dziecięcym/młodzieżowym z oceną celującą.

Jej kolejnym krokiem było dostanie się na specjalizację rytmiki do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

W 2017 r. zagrała oraz zatańczyła swój dyplom właśnie z tej specjalizacji, dzięki któremu uzyskała zawód muzyka.
Rytmika natchnęła ją do rozwoju swojej odkrytej pasji do dzieci, co skłoniło ją do studiowania pedagogiki w Społecznej Akademii Nauk w Londynie.

Poza fortepianem oraz rytmiką Ada przez 7 lat śpiewała oraz czynnie brała udział jako akompaniatorka w młodzieżowym gniewskim chórze Cantores Minores, który zdobył nagrody między innymi jak: Srebrny Kamerton w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, Brązowy Kamerton w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy czy Brązowy Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Mundus Cantat w Sopocie.

Ada brała również udział w lokalnych konkursach talentów, np. Muzyczna Scena Młodych w Możeszczynie, gdzie uzyskała drugie miejsce, a nagrodą zwycięzców było wspólne nagranie płyty.

Posiada ważny DBS.