DAWID FRYDRYK
Sekcja fortepianu

Trębacz, kompozytor, aranżer, nauczyciel trąbki, fortepianu, teorii muzyki oraz jazzu.

Frydryk dorastał w domu pełnym pasji do muzyki klasycznej. Za sprawą swojego Ojca, wykształconego muzyka klasycznego, od wczesnego dzieciństwa poznawał piękno arcydzieł kompozytorów muzyki klasycznej. Od piątego roku życia pobierał prywatne lekcje nauki gry na fortepianie.

Jego zainteresowania muzycznego szybko wykroczyły poza świat muzyki klasycznej; poprzez reggae, ska, world music, funk, hip-hop, muzykę elektroniczną, jazz – znalazły ujście w improwizacjach.

W 2009 roku uzyskał – w Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu – tytuł magistra sztuki, specjalizacja; trąbka (jazz) pod kierownictwem Piotra Wojtasika.

W latach 2011 – 2012 Frydryk, jako pomysłodawca oraz dyrektor artystyczny projektu Art of Improvisation, przyczynił się do pomocy w propagowaniu sceny muzyki improwizowanej w Polsce. Mieszkając w Polsce współpracował z muzykami z lokalnej Polskiej sceny jazzowej, free jazzowej oraz free improv, a także z przedstawicielami tychże nurtów muzycznych z zagranicy (np. Gabriel Ferrandini i Hernani Faustino – z Red Trio, a także z muzykami z Umlaut Records, takimi jak np. Joel Grip czy Pierre Borel oraz wielu innych).

Brał  również udział w projektach i wydarzeniach wykraczających poza scenę muzyki improwizowanej: m.in. pracował przy tworzeniu oprawy muzycznej przy produkcji polskiego reality show – „Bar”, grał w polskich znanych branżowo zespołach, jak np. reggae zespół Tumbao, ska zespół Koniec Świata, funky zespół The Crackers Band, a także grał w orkiestrach dętych jak i z orkiestrami symfonicznymi.

Obecnie mieszka w Londynie i jest m.in. przedstawicielem tętniącej życiem londyńskiej sceny muzyki improwizowanej. Występował u boku takich artystów jak np. Louis Moholo – Moholo, John Edwards, Mark Sanders, Steve Noble, Terry Day, Adam Bohman, Sue Lynch, Adrian Northover, Guillaume Viltard, Dave Fowler, Dave Tucker, The London Improvisers Orchestra, oraz wielu innych. Koncertuje po Europie.

Jest również członkiem londyńsko – sudańskiego zespołu Scorpios, z którym wystąpił m.in. na festiwalu Womad jako odkrycie radia bbc 3 (Charlie Gillet) w gatunku muzyki world music. Zespół m.in. ma na swoim koncie płytę nagraną w Abbey Road Studio.

Pracuje również jako muzyk sesyjny, studyjny.