JURAND ZYGADŁO
Sekcja gitary, sekcja fortepianu oraz sekcja skrzypiec

W dzieciństwie pragnął grać na perkusji, ale ostatecznie swoja przygodę z muzyką rozpoczął jako chórzysta.

Zdobyte doświadczenie grupowego wykonywania muzyki ułatwiło naukę gry na gitarze, instrumentach klawiszowych, a później skrzypcach. Formalne kwalifikacje uzyskał na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, szkole muzycznej drugiego stopnia oraz Kolegium Nauczycielskie.

Specjalizuje się w nauczaniu zarówno dzieci, jak i młodzieży. Pracował zarówno w instytucjach np. Szkoła Muzyczna Yamaha, Westminster Music Service jak i prywatnie. Uczy gry na gitarze, fortepianie i skrzypcach w stylu klasycznym, współczesnym, jazzie i bluesie. Podczas nauczania stosuje metodę Kodaly’a w celu przyspieszenia rozwoju słuchu wysokościowego oraz elementy rytmiki, aby wspierać rozwój poczucia rytmu i zachęcić do twórczych eksperymentów.

Oprócz nauczania gry na instrumentach pracował jako muzyk sesyjny, akompaniator i dźwiękowiec nagrywając i występując w studio i na żywo dla krajowej telewizji węgierskiej, niemieckiej i polskiej akompaniując światowej klasy wirtuozowi gry na harmonijce Zygmuntowi Zgrai oraz znanym polskim wokalistom Annie Wyszkoni i Michałowi Gaszowi.

W Londynie pogłębiał swoje doświadczenia współpracując miedzy innymi ze znanym saksofonista i wieloletnim członkiem zespołu Erica Claptona Timem Sandersem z którym współtworzył płytę “My First Harmonica“.

Jest autorem podręcznika do nauki gry na gitarze “6 String Fun” oraz towarzyszącej podręcznikowi płyty wspomagającej rozwijanie umiejętności gry zespołowej. Jest też współautorem programu egzaminacyjnego Ukulele opublikowanego przez Rock School.