ŁUKASZ NIEMANCEWICZ
Nauczyciel pianina

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku pod kierunkiem pani Bożeny Giedź. Naukę kontynuował w szkole drugiego stopnia tej samej instytucji, w klasie fortepianu solowego profesora Leszka Kota oraz kameralistyki pana Macieja Krassowskiego.

Jest stypendystą Royal College of Music w Londynie, w klasie profesora Petera Jablonskiego oraz Michaela Morana specjalizujących się w muzyce klasycznej i jazzowej. Swoje umiejętności muzyczne doskonalił pracując z takimi artystami jak: Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Katarzyna Popowa-Zydroń, Michel Beroff, Sofya Gulyak, Marie-Joséphe Jude, Karol Radziwonowicz, Józef Stompel, Ian Jones, Dina Parakhina, Bronisława Kawalla.

W ciągu swojej kariery zdobywał nagrody na konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym i międzynarodowym w Polsce, na Litwie i we Włoszech. Jako solista i kameralista był entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność w Polsce, Serbii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i na Litwie. Z orkiestrą zadebiutował grając koncert A-dur W. A. Mozarta w roku 2012 pod batutą maestro Bernarda Le Monnier.

Obecnie zaangażowany w eksperymentalny projekt Theo May’s Odd Unit.

Poza działalnością pianistyczną zajmuje się kompozycją oraz fotografią, a jego zdjęcia można bylo zobaczyć na wystawach i targach fotograficznych w Polsce, Austrii i USA.

Posiada ważny DBS.