Marcin Wujek
Sekcja gitary oraz sekcja skrzypiec

Marcin po ukończeniu studiów pedagogicznych, na Uniwersytecie Łódzkim, zaczął nauczać w szkołach muzycznych w Dublinie, gdzie wyemigrował w 2005 roku. Od tego czasu, miał okazję pomóc setkom uczniów. Głównie w systemie lekcji indywidualnych oraz online.

Doświadczenie zawodowe Marcina obejmuje uczniów w wieku od 3.5 do 89 roku życia. Od poziomu podstawowego do zaawansowanego i profesjonalnego. Marcin zawsze dawał swoim uczniom, nie tylko podstawy techniczne, ale również wiarę we własne siły, oraz ogólne zrozumienie jak sobie poradzić w sytuacjach scenicznych, stresogennych, a nawet zdrowotnych. Uważa on, że na wszystko jest jakieś rozwiązanie lub można takie znaleźć. Temat stresu, zdrowia, treningów, prawidłowej postawy ciała i odżywiania często pojawia się na lekcjach, gdyż Marcin jest również profesjonalistą w tej dziedzinie.

Marcin naucza muzyki klasycznej (skrzypce, fortepian, gitara) i rozrywkowej (gitara, pianino, skrzypce, bass, produkcja muzyczna, aranżacja, kompozycja i inne). Skuteczność pedagogiczna dała efekty w wielu pozytywnie zdanych egzaminach jego podopiecznych z muzyki klasycznej, jak również na studia wyższe do instytutów muzyki nowoczesnej w Irlandii i w Wielkiej Brytanii. Pomoc uczniom okazała się również nieodzowna w przygotowaniach do koncertów, w tym międzynarodowych. Często było to kierowanie i profilowanie kariery muzycznej i zawodowej jego uczniów.

Od pierwszego kontaktu z instrumentem do momentu profesjonalnych sesji nagraniowych, lub sesji na żywo. Ta praca często wynikała naturalnie z jego własnych doświadczeń, z projektów muzycznych, w które był zaangażowany jako zawodowy muzyk sceniczny w wielu zespołach regularnie występujących na żywo. Marcin wykorzystywał nabyte doświadczenie by wspierać młodsze pokolenia przyszłych artystów i co najważniejsze, trafnie doradzać im w ich karierze muzycznej.

Od 2006 roku pracował wyłącznie jako nauczyciel, artysta sceniczny i trener personalny. Świadczy to o jego ambicjach, pracy nad sobą oraz inspirowaniu swoich uczniów. Jego motta: “follow your dreams” oraz “carpe diem”.

Początki pierwszej profesjonalnej pracy muzycznej sięgają jeszcze do czasów, kiedy to podczas edukacji w szkole muzycznej, śpiewał w chórach Opery Łódzkiej oraz Narodowej, z licznymi koncertami w kraju i za granicą.

W 2018 roku postanowił wyemigrować z Irlandii do Wielkiej Brytanii by ponownie podjąć studia wyższe. Tym razem na University od East London w Institute of Contemporary Music and Performance na wydziale Creative Musicianship, kierunek gitara elektryczna, biznes oraz produkcja muzyczna, który pomyślnie ukończył w lipcu 2020.

Marcin bardzo często występował jako gitarzysta i skrzypek na scenie w Irlandii i w Wielkiej Brytanii. W jego dorobku jest występ na festiwalu w Koblenz w Niemczech, latem 2019 roku. Razem z zespołem reggae – rock fusion wystąpił na głównej scenie podczas wieczornego finału. Pojawiał się też regularnie na scenie WOŚP w Dublinie i raz w Birmingham.

Na chwile obecną Marcin oferuje pomoc wszystkim, którzy chcą nauczyć się grać, a co najważniejsze poczuć się w tym naprawdę spełnionym. Ponieważ jak on sam uważa, każdy ma takie możliwości.