Marta Zawodnik – Paciorek
Nauczyciel fortepianu

Nauczyciel altówki, skrzypiec, pianina, rytmiki i teorii muzyki.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie altówki prowadzonej przez prof. Z. Jochemczyka, długoletniego lidera sekcji altówek Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach.

Naukę gry na skrzypcach i pianinie rozpoczęła w wieku 5 lat pod okiem dziadka, kontynuując ją w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Rybniku. Ucząc się również gry na altówce, była członkiem szkolnej orkiestry symfonicznej, koncertującej również we Francji i Niemczech.

Brała udział w kursie mistrzowskim gry na altówce w Łańcucie pod okiem prof. Sroczyńskiego, a w klasie dyplomowej miała przyjemność zagrania Symfonii Koncertującej W.A. Mozarta z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Po skończeniu studiów pracowała w polskich orkiestrach symfonicznych i kameralnych, m.in. Filharmonia Rybnicka, Filharmonia Zielonogórska, Śląska Orkiestra Kameralna oraz Orkiestra Kameralna AUKSO odbywając szereg koncertów w Polsce i Niemczech. Głównym zajęciem było wtedy jednak, umuzykalnianie dzieci poprzez prowadzenie zajęć muzyczno-rytmicznych w przedszkolach Okręgu Górnośląskiego.

W 2009 r. zdała egzamin konkursowy do BBC Scottish Symphony Orchestra w Glasgow, z którą, w sekcji altówek wzięła udział w sesji nagraniowej dla radia BBC 3.

Obecnie gra w sekcji altówek Birmingham Philharmonic Orchestra pod batutą Michael Lloyd, Richard Laing i Michael Seal oraz gościnnie w projektach innych orkiestr.

Należy do brytyjskiego stowarzyszenia zawodowych muzyków (The Incorporated Society of Musicians).

Uczy gry na pianinie, skrzypcach, altówce i teorii muzyki przygotowując do angielskich egzaminów ABRSM.

Posiada ważny DBS.