MICHAŁ KAWECKI
Sekcja fortepianu

Michał Kawecki jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (licencjat z Kompozycji oraz Teorii Muzyki) oraz Guildhall School of Music & Drama w Londynie (MMus in Composition, MA in Opera Making & Writing in association with the Royal Opera House).

Najważniejszym elementem jego praktyki artystycznej jest równowaga pomiędzy dwoma skrajnościami: eksperymentem i związkami z tradycją. Zaangażowany jest on również w muzykę elektroakustyczną, taniec eksperymentalny i współczesną kompozycję wokalną. Od kilku lat interesuje się muzyczną refleksją nad skrajnymi stanami emocjonalnymi.

Współpracował z różnymi zespołami i instytucjami, takimi jak: EXAUDI, Alice Purton (Plus-Minus Ensemble), studentami London Contemporary Dance School, studentami i wykładowcami Guildhall School of Music & Drama, Spółdzielnią Muzyczną Contemporary Ensemble, studentami i wykładowcami Akademii Muzycznej w Łodzi oraz orkiestrą symfoniczną “Młodzi nie.poważni”.

Utwory Michała Kaweckiego były wykonywane między innymi: we Lwowskiej Obwodowej Filharmonii Narodowej, na polskich Akademiach Muzycznych w Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy i Krakowie, na Akademii Muzycznej w Zagrzebiu, w Middlesex University London, The Place Theatre oraz Milton Court Concert Hall w Londynie.

Jego współpraca z absolwentami Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT) zaowocowała dwiema animacjami, których premiery miały miejsce na festiwalach filmowych na całym świecie.

Michał jest również laureatem wielu prestiżowych nagród i stypendiów do których należą między innymi: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium “Młoda Polska”, I Nagroda przyznana przez Royal Birmingham Conservatoire za utwór “LOST” na zespół wokalny (Philip Bates Prize for Composers and Songwriters 2020), Nagroda Zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble za utwór “SHREDS” na wiolonczelę i elektronikę (International Composition Competition “Synchronised”), czy też I Nagroda za utwór “What is the word” do słów Samuela Becketta na mezzosopran i fortepian (XXVI Ogólnopolski Otwarty Konkurs Kompozytorski im. Adama Didura w Sanoku).

W karierze zawodowej Michała ważne miejsce zajmuje działalność pedagogiczna. Michał rozpoczął swoją przygodę z prowadzeniem prywatnych zajęć z fortepianu i teorii muzyki w wieku 15 lat. Podczas studiów w Łodzi był nauczycielem w Szkole Muzycznej I Stopnia Towarzystwa Oświatowego “EDUKACJA”. W 2020 prowadził warsztaty Kompozytorskie w Centre for Young Musicians w Tauton w ramach projektu Composer in Residence in CYMT.

Aktualnie Michał aktywnie działa twórczo na terenie Londynu, gdzie będzie można usłyszeć premiery jego nowych kompozycji podczas Illuminated River Festival oraz koncertów w ramach projektu Creative Minds in Song.