WERONIKA BIELECKA
Nauczyciel śpiewu

Wokalistka jazzowa, piosenkopisarka, absolwentka London College of Music oraz British and Irish Modern Music Institute (BIMM).

Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Uczestniczka i laureatka wielu festiwali i konkursów, m.in. Ogólnopolski Konkurs Młodych Wokalistów I Zespołów Wokalnych „Debiuty”, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Lutenor Prize for Outstanding Jazz Vocalist.

Uczyła się gry na flecie poprzecznym w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, a także śpiewu w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki rozrywkowej oraz DISOUND vox and lingua studio w Lublinie. Oprócz tego związana była z różnymi grupami teatralnymi, takimi jak Teatr Panopticum czy Studio Artystyczne Metro działające przy Teatrze Buffo w Warszawie.

W Londynie zaangażowana w działalność artystyczną na przestrzeni różnych gatunków, takich jak jazz, pop, folk. Tworzy autorską muzykę oraz współpracuje z wieloma artystami, uczestnicząc w różnych projektach i występując w londyńskich klubach muzycznych, takich jak: Jazz Café Posk, Ronnie Scott’s, The Troubadour, Old Queen’s Head, The Spice of Life, The Bedford, Servant Jazz Quarters, oraz na TW12 Jazz Festival w 2017 roku.

W ubiegłym roku, wraz ze swoja muzyczną towarzyszką, piosenkopisarką i producentką- Olandrą, odpowiedzialna była za oprawę muzyczną do spektaklu Kasi Różycki- „Metamorphoses 2- Inspired by Ovid”, który wystawiany był w Waterloo East Theatre w Londynie.

Oprócz tego pracuje jako muzyk sesyjny i poświęca się pracy nauczyciela śpiewu. Czerpie inspiracje oraz kształci się w dziedzinie różnych technik wokalnych takich jak Bel Canto, Speech Level Singing, Estill Voice Technique, czy IVA. Podczas swoich zajęć skupia się nie tylko na emisji głosu, ale także na takich aspektach jak prawidłowa postawa, artykulacja, interpretacja oraz wydobywanie i kształtowanie własnego głosu I jego unikatowej barwy.

Miłośniczka literatury, teatru, kina, sztuki i filozofii.

Posiada ważny DBS.