JOANNA NAWROCKA – LABOGA
Sekcja rytmiki

Muzyk, pedagog rytmiki i improwizacji fortepianowej, metodyk rytmiki.

Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 5 lat w ówczesnym Państwowym Ognisku Muzycznym w Gnieźnie. Naukę kontynuowała w klasie fortepianu w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Następnie przeniosła się do Poznania, gdzie ukończyła wydział Rytmiki w Państwowym Liceum Muzycznym im. M. Karłowicza. Kolejnym krokiem było ukończenie studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego  na kierunku Rytmika. Ukończyła również wiele kursów dodatkowych-m.in. w ramach Międzynarodowych Kongresów Rytmiki w Genewie, kurs Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, kursy wychowania muzycznego wg koncepcji C. Orffa czy koncepcji E.E. Gordona.

Jest doświadczonym pedagogiem rytmiki. Już w czasie studiów rozpoczęła pracę jako nauczyciel rytmiki, logorytmiki i fortepianu w poznańskich przedszkolach. Przez kilka lat pracowała w jako nauczyciel muzyki w szkole ogólnokształcącej. Przez ostatnie siedem lat była nauczycielem rytmiki, improwizacji fortepianowej i metodyki w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu, gdzie przygotowywała licealistki do podjęcia pracy w zawodzie instruktora rytmiki. Wiele lat pracowała również jako muzykoterapeuta w ośrodku dla osób z problemami zdrowia psychicznego.

Przez wiele lat była tancerką i wokalistką w Zespole Pieśni i Tańca „Wielkopolska”. Później podjęła pracę w Dziecięcym Zespole Folklorystycznym „Cepelia- Poznań”. W związku z tym tematyka folkloru polskiego we wszelkich jego przejawach jest jej wciąż bardzo bliska.

W latach 2003-2017 była aktywnie koncertującą pianistką w gnieźnieńskim kwartecie „Al fine”.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama, a w wolnych chwilach ornitolog- amator.