Obchody 3 Maja

W związku z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, mieliśmy przyjemność wystąpić na 3 różnych wydarzeniach w Londynie.

Pierwszy z trzech koncertów, odbył się w niedzielę 1 maja w Sali Teatralnej Polskiego Ośrodka Społeczno – Kulturalnego w Londynie. Organizatorem Akademii Majowej, była Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii. Na scenie teatru zaprezentowali się uczniowie z sekcji fortepianu oraz gitary klasycznej. Podczas koncertu oprócz znanych pieśni patriotycznych takich jak: “Trzeci Maj”, “Płynie Wisła płynie”, “Przybyli ułani”, czy też “Piękna nasza Polska cała”, można było usłyszeć także “Walc h-moll” op. 69 nr 2 Fryderyka Chopina.

We wtorek 3 maja, mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić na prywatnym wydarzeniu w Scotland Yard – głównej siedzibie Metropolitan Police. Wśród zaproszonych gości obecna była Pani Helen Ball – zastępca Komisarza głównego MP, a także Konsul Generalny RP w Londynie Pan Mateusz Stąsiek. Występ w takim miejscu, to nie tylko duży zaszczyt, ale przede wszystkim niezapomniane doświadczenie.

Wieczorem, tego samego dnia, Nasi uczniowie wystąpili w Ognisku Polskim na South Kensington, podczas wydarzenia pt. “polski gen wolności”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim organizatorom za zaproszenie.