Gitara

Kontakt – gitara@psmlondyn.com

Czego uczymy ?

Proponujemy lekcje obejmujące:

  • teoretyczne podstawy poprawnego akompaniamentu (podziały rytmiczne, budowa akordów, itp.),
  • podstawy pracy z instrumentem (właściwa pozycja ciała oraz odpowiednie ułożenie gitary, budowa oraz strojenie instrumentu, ogólne zasady wydobycia dźwięku, itp.),
  • ćwiczenia techniczne ułatwiające swobodną oraz precyzyjną pracę lewej i prawej ręki a także ich koordynację,
  • właściwą technikę gry palcami,
  • naukę kreatywnego akompaniowania z opracowywaniem własnych podziałów oraz przebiegów funkcyjnych.

Dlaczego warto wybrać gitarę ?

Gra na gitarze daje dziecku bardzo dużą lekcję kreatywności. Kolejne akordy sprawiają, że uczeń nabiera wprawy i zaczyna tworzyć własne dźwięki, które na początku nie będą brzmiały jak przepiękna sonata, ale na pewno dodadzą pewności siebie oraz wiarę we własne umiejętności. Dodatkowo praca rąk poprawia ich zdolności manualne. Ponadto nauka gry na instrumencie uczy dziecko systematyczności i regularność, ale również cierpliwości. W atrakcyjny sposób pokazuje, że jeżeli będzie przykładać się do pracy i poświęci trochę więcej swojego czasu, to efekty będą zdumiewające.

Emocjonalnie również dziecko wiele zyskuje. Za pomocą gry na gitarze uczy się wyrażać swoje emocje oraz własną osobowość. Po kilku miesiącach grania, będzie wiadomo czy młody adept sztuki woli rockowe brzmienia czy nastrojowe ballady. Czasami za pomocą muzyki dziecko wyrazi więcej uczuć niż za pomocą rozmowy, o którą w dobie nowych mediów naprawdę trudno.

Kolejną wspaniałą cechą gry na instrumencie jest dodatkowa nauka wystąpień publicznych, bo czymże jest talent bez pokazywania go widowni. Opanowanie stresu i tremy przed dużym występem to niezwykły dar, za który dzieci będą wdzięczne w życiu dorosłym.