IZABELA STEFAŃSKA
Sekcja fortepianu oraz Sekcja wiolonczeli

Izabela ukończyła ZPSM im. W. Kilara w Katowicach, gdzie uzyskała dyplom z wiolonczeli i fortepianu. Ukończyła również Royal College of Music w Londynie, gdzie studiowała pod okiem Jakoba Kullberga i Richarda Lestera. Na College’u była stypendystką Audrey Piggott Award 2022-24 oraz ABRSAM Queen’s Jubilee Award.

Występowała w Europie i Azji, m.in. w London Coliseum, LSO St. Luke’s, Queen Elisabeth Hall, NOSPR w Katowicach i NFM we Wrocławiu. Koncertowała również w Niemczech, Luksemburgu, Danii, Irlandii oraz Zjednaczonych Emiratach Arabskich.

Iza jest założycielką kwartetu smyczkowego Morassi Quartet, z którym regularnie koncertuje w Anglii i Europie. Kwartet brał udział w festiwalach takich jak Lake District Summer Music Festival czy Dartington Music Summer Festival, i pracował z Marmen Quartet i Gwilym Simcock.

Współpracowała z takimi orkiestrami jak English National Opera, London Symphony Orchestra czy Philharmonia Orchestra. Była członkinią ENO Evolve Scheme, Młodej Polskiej Filharmonii i Młodej Filharmonii AUKSO.

Iza jest nauczycielem w Music in Secondary Schools Trust, gdzie pracuje jako orchestral tutor i nauczyciel wiolonczeli.