ALEKSANDRA LENKIEWICZ
Sekcja skrzypiec oraz Sekcja fortepianu

Aleksandra urodziła się we Wrocławiu i tam też ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie skrzypiec.

Jeszcze w liceum zaczęła zdobywać doświadczenie koncertowe – występowała między innymi jako solistka na festiwalu La Folle Journée w Teatrze Wielkim w Warszawie, a nagranie z tego koncertu ma na ten moment ponad 2.4 miliona odsłon na platformie YouTube. W 2019 roku wystąpiła także w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall.

W wieku 19 lat przeprowadziła się do Londynu, żeby zacząć studia w Guildhall School of Music&Drama w klasie skrzypiec Andrew Watkinsona i Bartosza Worocha.

Od tego czasu współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak Krysia Osostowicz, Tim Boulton, Alfred Brendel i Harumi Rhodes.

Jej wielką pasją jest muzyka kameralna. Jest założycielką kwartetu smyczkowego Aquilae Quartet, który regularnie występuje na festiwalach muzyki kameralnej w Wielkiej Brytanii.

Od kilku lat uczy gry na skrzypcach i fortepianie. Regularnie współpracuje także z orkiestrami młodzieżowymi jako tutor sekcji skrzypiec.