Podsumowanie roku

Dwa dni temu pożegnaliśmy stary 2018 rok. Ten miniony rok, był dla Nas rokiem bardzo pracowitym, ale również obfitym w sukcesy i wydarzenia. W zeszłym roku obchodziliśmy także nasze pierwsze urodziny :).Nadszedł czas na krótkie podsumowanie 2018 i najważniejsze wydarzenia, które nam towarzyszyły.

▶️ Pierwszy koncert, który zorganizowaliśmy jako szkoła, to koncert kolęd i pastorałek, który odbył się 7 stycznia 2018. Wśród zaproszonych gości był m.in. Konsul Radosław Gromski.

▶️ Występ w Houses of Parliament podczas “Taste of Poland”. Uczniowie sekcji wokalnej zaśpiewali pieśni patriotyczne przed Ambasadorem RP oraz brytyjskimi posłami.

▶️ Uroczyste zakończenie pierwszego roku szkolnego naszej szkoły, podczas którego na scenie zaprezentowali się wszyscy uczniowie szkoły. Wśród zaproszonych gości był m.in. Konsul Jerzy Uklański oraz dyrektor Polskiego Instytutu Kultury w Londynie Pan Robert Szaniawski.

▶️ We wrześniu rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, a także otworzyliśmy drugą placówkę w Londynie, która mieści się w POSK’u. Powstały kolejne sekcje muzyczne.

▶️ Z nowym rokiem szkolnym, przybyło ponad dwa razy więcej uczniów oraz nauczycieli. We wrześniu, naukę w naszej szkole rozpoczęło 53 uczniów (w lipcu rok szkolny ukończyło 23 uczniów), a kadra pedagogiczna zwiększyła się z 3 do 9 nauczycieli !

▶️ W listopadzie w londyńskim Studio Sienko Gallery, odbył się uroczysty koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

▶️ Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie wszystkich sekcji wokalnych w Londynie, spotkali się w profesjonalnym studiu nagrań That Sound Studio, aby wspólnie nagrać kolędę “Gore gwiazda Jezusowi”.

Przed nami nowy rok. Mamy nadzieję, że będzie on również tak dobry i obfity w wydarzenia jak rok poprzedni.