Fortepian

Kontakt – fortepian@psmlondyn.com

Czego uczymy ?

Proponujemy lekcje obejmujące:

  • podstawy teoretyczne zawierające zagadnienia rytmu, budowy i wartości nut, akordów, tonacji itp,
  • niezbędną wiedzę w zakresie instrumentów klawiszowych (rozmieszczenie dźwięków na klawiaturze i właściwy sposób ich wydobywania, odpowiednia pozycja ciała i ułożenie rąk, itp.),
  • ćwiczenia poprawiające sprawność manualną lewej i prawej ręki,
  • technikę gry na instrumencie,
  • podstawy harmonii w praktyce, pozwalające urozmaicać i opracowywać własne przebiegi funkcyjne różne sposoby i techniki gry akordowej,
  • odniesienie zdobytych umiejętności do repertuaru z obszaru zainteresowań ucznia,
  • zagadnienia doboru i kształtowania brzmienia na instrumentach klawiszowych.

Dlaczego warto wybrać fortepian ? 

Nauka gry na instrumentach to nie tylko zdobywanie umiejętności muzycznych oraz odkrywanie w sobie nowej pasji. Podjęcie lekcji gry na fortepianie od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka. Wiąże się z angażowaniem wszystkich zmysłów i stymulacją mózgu.

Korzyści umysłowe

Nauka gry na instrumentach klawiszowych jest doskonałą formą samodoskonalenia. Jest to jedna z najtrudniejszych czynności wykonywanych przy pomocy rąk. Stopień skomplikowania gry na fortepianie sprawia, że dziecko musi skupić swoją całą uwagę na wykonywaniu ćwiczeń. Aby umysł zapanował nad tą czynnością musi pracować na najwyższych obrotach. Co więcej, ucząc się utworu, twoje dziecko ćwiczy pamięć, gdyż patrząc nieustannie na nuty, nie da się grać w sposób płynny. Olbrzymią zaletą jest poprawa sprawności umysłowej twojego dziecka. W późniejszych latach nie będzie miało ono problemu z prawidłowym wnioskowaniem oraz myśleniem analitycznym. Zdobyte umiejętności przydadzą się twojemu dziecku w szkole, zwłaszcza w nauce przedmiotów ścisłych.

Korzyści koncentracji

Nauka gry na fortepianie wpływa na polepszenie koncentracji. Efekt jest podobny do tych, które są osiągane podczas ćwiczenia jogi. Twoje dziecko będzie potrafiło skupić się dłużej na pewnych kwestiach oraz w większym stopniu wytężyć umył.

Korzyści manualne

Gra na fortepianie wymaga także koncentracji manualnej. Każda ręka i każdy palec, a także stopy mają odpowiednie zadanie do wykonania. Co więcej, muszą ze sobą precyzyjnie współpracować. Ćwiczenia wpłyną, zatem na sprawność manualną twojego dziecka.

Korzyści systematyczności

Zaletą codziennej gry na fortepianie jest wzrost poziomu systematyczności twojego dziecka. To bardzo istotna cecha, która przyda się mu w przyszłości. Systematyczność oraz umiejętność organizowania pracy to niezbędne umiejętności w dorosłym życiu. To także ćwiczenie silnej woli i konsekwentnego dążenia do osiągnięcia celu.