WIKTORIA ĆWIK
Sekcja fortepianu

Od najmłodszych lat wykazywała zamiłowanie do muzyki i żywe zainteresowanie sztuką, jednak dopiero później zrealizowała to marzenie. W wieku 14 lat rozpoczęła lekcje gry na fortepianie u Cara Joy Holland, a w następnym roku została laureatką stypendium Raymonda Banninga, poświęconego pamięci Raymonda Banninga, pianisty koncertowego i profesora Trinity College of Music, który zmarł przedwcześnie w 2012 roku. Pod opieką Lorraine Augustine została przygotowana do przesłuchań do Studiów Muzycznych.

Ostatecznie miłość Wiktorii do fortepianu doprowadziła ją do Royal Birmingham Conservatoire, gdzie obecnie studiuje BMus w zakresie gry na fortepianie pod kierunkiem Johna Thwaitesa. Kierując się miłością do polskich kompozytorów i swojego dziedzictwa, Wiktoria studiowała również na Akademii Muzycznej Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w ramach wymiany Erasmus. W tym czasie studiowała u Marka Szlezera i Aleksandry Hortensji Dąbek.

Wiktoria brała udział w licznych festiwalach i konkursach w trakcie swojej kariery muzycznej m.in. Bedfordshire Festival of Music, Dulwich Music Festival, Clementi Piano Festival (z możliwością występu w domu Muzio Clementiego w Londynie), Bedford Young Music Competition 2018 jako finalistka, w londyńskim finale regionalnym 2018 konkursu pianistycznego EPTA UK oraz Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Elena Cobb Star Award. Jej ostatni udział w konkursach w konserwatorium obejmuje Beryl Chempin Beethoven Prize for Pianists i Dennis Matthews Piano Prize.

Uznana w wywiadzie za “pianistkę wartą posłuchania”, Wiktoria znana jest ze swoich kolorów i wrażliwości w swojej grze. Jest zagorzałą zwolenniczką muzyki z okresu romantyzmu, ponieważ uważa muzykę za formę sztuki najbardziej zdolną do wyrażenia pełnego zakresu ludzkich emocji.