KATARZYNA OGONOWSKA
Sekcja skrzypiec

Skrzypaczka i altowiolistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Studia pod kierunkiem prof. Michała Mickera oraz prof. Artura Rozmysłowicza ukończyła w 2019 roku otrzymując tytuł magistra sztuki.

W trakcie 17 lat edukacji muzycznej uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich zarówno solistycznych jak i z zakresu kameralistyki. Współpracowała z pedagogami takimi jak: Matthew Jones, Hartmut Rohde, Piotr Reichert, Marcin Baranowski, czy Christian Danowicz.

Jeszcze w trakcie studiów nawiązała współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Filharmonią Opolską im. Józefa Elsnera, a także Filharmonią Sudecką.

Brała udział w licznych nagraniach oraz trasach koncertowych w kraju i na świecie. Pracowała jako muzyk sesyjny przy wielu różnorodnych projektach orkiestrowych, ale także kameralnych, głównie jako członkini i współzałożycielka wrocławskiego kwartetu smyczkowego Quartete-a-tete.

Jej pasja nie ogranicza się jednak wyłącznie do muzyki klasycznej. Katarzyna współtworzy eksperymentalny zespół VAYIO, który łączy muzykę elektroniczną z akustyczną. W 2019 roku zespół otrzymał główną nagrodę w kategorii muzyka na festiwalu FAMA. Obecnie Vayio jest w trakcie post-produkcji swojego pierwszego albumu koncepcyjnego.

Katarzyna jest wykwalifikowanym nauczycielem skrzypiec oraz altówki. W 2017 roku ukończyła Studium Pedagogiczne kształcąc się w zakresie psychologii, psychologii muzyki, pedagogiki, metodologii nauczania gry na instrumentach smyczkowych oraz dydaktyki.

Swoją pasję, wiedzę i  doświadczenie z zaangażowaniem przekazuje adeptom sztuki instrumentalnej. Posiada silne pragnienie zapewnienia swoim uczniom światowej klasy edukacji, dążąc do pełnego rozwoju ich potencjału.

„Skrzypce, boski instrument. W skrzypcach są dźwięki wszystkich języków, wszystkich światów (…)”   – Wiesław Myśliwski.