ADAM KOZŁOWSKI
Sekcja fortepianu

Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej (prof. Szymon Kawalla). Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich z dziedziny dyrygentury (m. in. prof. Jorma Panula, Bruno Weil) oraz zdobywał wiedzę z zakresu interpretacji muzyki okresu baroku i klasycyzmu (m. in. Manfred Huss). Ma na swoim koncie kilka płyt CD, zarówno jako dyrygent jak i instrumentalista.

Współpracował z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całego kraju oraz poza jego granicami, wielokrotnie wykonując muzykę współczesną oraz prawykonania utworów kompozytorów współczesnych. Obok dyrygentury ważne miejsce zajmuje przygotowywanie transkrypcji dla orkiestr i zespołów kameralnych (m. in. Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej).

Obok działalności artystycznej ważne miejsce zajmuje działalność pedagogiczna. Współpracował z orkiestrami szkół muzycznych, przygotowując je do koncertów na terenie krajów europejskich (m. in. Austria, Niemcy, Węgry, Słowacja, Czechy, Ukraina). Prowadzone przez niego zespoły występowały na wielu festiwalach i konkursach muzycznych.

Od ponad 20 lat uczy również gry na instrumentach, kształcąc kolejne pokolenia adeptów sztuki muzycznej.