IRENA ZABŁOCKA
Sekcja fortepianu

Pianistka, organistka w jednej z najstarszych polskich parafii w Londynie, nauczycielka fortepianu oraz kompozytorka głównie kompozycji liturgicznych i fortepianowych, jak i autorka opracowań polskich tradycyjnych i ludowych piosenek w łatwym układzie na fortepian.

Naukę gry rozpoczęła w wieku 9 lat. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w Krzemieńcu, II stopnia w Krakowie (organy, fortepian) oraz Muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (dyplom z wyróżnieniem) w Krakowie. Grę na fortepianie doskonaliła przez kilkanaście lat w Londynie u prywatnych nauczycieli takich jak Tessa Uys, Nelly Ben-Or, Catherine Riley, Penelope Roskell, Ilga  Pitkevica. Obecnie studiuje online muzykę fortepianową zapomnianych kobiet kompozytorek z koncertującą pianistką z Nowego Yorku Anną Shelest.

W 2007 roku wzięła udział w Północno-Londyńskim Festiwalu Muzycznym, na którym zajęła 2 miejsce w konkursie bachowskim. W późniejszych latach również jej uczniowie brali udział w tymże konkursie wygrywając 1 i 2 nagrody w różnych kompetycjach wiekowych.

Po ukończeniu w 2009 roku pianistycznego kursu pedagogicznego w Londynie uczyła w angielskiej szkole Gillespie Primary School w dzielnicy Highbury, ucząc także prywatnie polskie i angielskie dzieci jak i dorosłych na wszystkich poziomach. W latach 2019-2022 zrobiła drugi stopień wyżej wspomnianego kursu pedagogicznego i uczy głównie prywatnie w jej studiu fortepianowym w dzielnicy Islington, tamże organizuje częste prywatne koncerty muzyki zapomnianych jak i współczesnych kobiet kompozytorek.

Jest członkiem muzycznych organizacji takich jak EPTA UK, ISM oraz The Curious Piano Teachers.

Od ponad dwudziestu lat z pasją uczy gry na fortepianie. W ostatnich 5 latach z doskonałym wynikiem stosuje metodę Piano Safari dla początkujących i średnio zaawansowanych uczniów.